W zasobach AGAD znajduje się pierwsza mapa tzw. Trójkolonii – sygnatura 1/402/0/0/504-15. Przedstawia ona planowany podział działek w Stanisławowie, Izabelinie i Aleksandrowie.
Wstępnie mapę datuję na początek 1824 roku lub końcówkę 1823 r. – gdyż umowy z kolonistami podpisano wiosną 1824 r., a na mapie nie ma jeszcze ostatecznego podziału działek w Izabelinie.
Mapa jest sporych rozmiarów i zajmuje naprawdę dużo miejsca na stole w czytelni archiwum.
Na zaznaczonym na mapie podziale Izabelina układ pól jest z grubsza podobny do dzisiejszego.
Izabelin
W Izabelinie zaplanowano sześć działek w układzie północ-południe (równoległych do Granicznej). Z jakiegoś nieznanego mi powodu do planu dorysowano ołówkiem jeszcze jedną działkę. Działki te miały mieć powierzchnię pół włóki. Jedynie działka tuż przy Granicznej, najmniejsza w całej kolonii, miała mieć powierzchnię ćwierć włóki. Te większe miały szerokość ok. 136 metrów, działka przy Granicznej połowę tego. Do dzisiaj ta działka ma taką samą szerokość jak w 1824 roku.
Ulicę Szkolną zaplanowano jako idealnie prostą, prostopadłą do Granicznej ulicę przecinającą działki. Jednak powstała ona w trochę innym miejscu – bardziej na południe i nie jest tak prosta jak planowano – być może warunki terenowe nie pozwoliły na realizację wizji projektanta.
Zaplanowano również cztery większe działki prostopadłe do Małołęckiej (na północ od szkoły) o powierzchni około jednej włóki.
Teren na którym powstał Izabelin, nazywano „Strugalna Dębina” – ta nazwa występuje zarówno na tej mapie, jak i na mapie z 1797 roku.
Stanisławów
Stanisławów został założony na terenach, które podobnie jak na mapie Górskiego nazywane są „Topiel”, a teren pomiędzy Aleksandrowem, a Stanisławowem jest nazwany „Podświnne”.
Stanisławów jest podzielony na 34 działki w układzie wschód-zachód. Jest to prawdopodobnie ostateczny podział gruntów, bo w późniejszych konsensach występuje 34 kolonistów. Większość z działek ma ok. 16 morgów, ale są również większe. Oznaczona są działki przydzielone kowalowi (może to nazwisko Kowol?) oraz koloniście nazwiskiem Betkie (prawdopodobnie to Piotr Betkie zmarły w wieku 47 lat w dniu 23 lutego 1831 roku), jak również działka z której zrezygnował Daniel Janke i ta którą wziął Daniel Janke.
Na terenie Stanisławowa są zaznaczone tereny należące do innych osób – prawdopodobnie mieszkańców Rembelszczyzny: Mateusza Borkowskiego, Piotra Rembelskiego, Mateusza Rembelskiego, Jana Kuźmy, Wawrzyńca Rembelskiego, Kazimierza Szczura, Łukasza Dolińskiego oraz do Woycikiego, Wodańsiego?, Jana Smoczyńskiego i Jana Stodolskiego.
Na podstawie dokumentów opisujących historię kościoła w Grodzisku na obecnej Białołęce można przypuszczać, że w ramach urządzania kolonii dotychczasowym właścicielom zamieniono działki na inne.
Aleksandrów
Aleksandrów jest podzielony na 12 lub 13 działek (nie wiem jak liczyć olbrzymią działkę pomiędzy Stanisławowem, a Aleksandrowem). Teren na który powstał Aleksandrów jest nazywany „Pod Świnnym” oraz „Porye”. Występuje również kilka toponimów dla mniejszych obszarów „Sucie”, „Kostrowa G” (Góra?), „Pod Kostrowem”.
Rembelszczyzna
Mapa jest do pobrania z AGAD – link